Víte, jestli můžete využít náhradní plnění?

Pokud zaměstnáváte více než 25 zaměstnanců v pracovním poměru (podle § 81 odst. 1 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti), jste povinni zaměstnávat osoby se zdravotním postižením (OZP) ve výši 4 % z celkového počtu zaměstnanců.

Jak splnit povinný podíl?

Jeho splnění lze dosáhnout třemi způsoby nebo jejich kombinací:

  1. Přímé zaměstnání zdravotně postižených osob v odpovídajícím počtu pro 4 %.
  2. Náhradní plnění: odběr služeb nebo produktů nebo zadání zakázek firmám, zaměstnávajícím nadpoloviční počet OZP.
  3. Odvod peněz do státního rozpočtu: Bez užitku zaplatíte 2,5x průměrnou měsíční mzdu krát počet OZP, odpovídající podílu 4 % z celkového počtu zaměstnanců.

Poskytujeme náhradní plnění!

Zaměstnáváme více než 50 % OZP zaměstnanců, díky tomu poskytujeme podpůrné činnosti v rámci náhradního plnění. Většina firem řeší ostrahu objektu, pravidelný denní úklid, údržbu, recepční služby nebo office management. Tyto pracovní pozice vytvářejí mzdové náklady, je s nimi spojena administrace a vyžadují především čas a kontrolu. Díky outsourcingu úklidových a bezpečnostních služeb, můžete svůj čas věnovat vaší hlavní činnosti podnikání.

Žádné složité papírování

Naším úkolem je vše vložit do elektronické evidence Ministerstva práce a sociálních věcí. Vy pouze vyplníte jediný formulář „Ohlášení plnění povinného podílu“, který je nutné do 15. února odevzdat na Úřadu práce ČR, buď elektronickou formou, nebo v papírové podobě. Ostatní administrativu spojenou s náhradním plněním vyřešíme my.

Využijte osobní konzultace zdarma

Vyberete si profesionála, se kterým chcete o ostraze jednat.

Obchodník pro Čechy, Pobočka Praha

Kontaktujte nás

Pošlete nám zprávu pomocí formuláře a my se Vám ozveme zpátky. Jednoduché a rychlé.

[contact-form-7 id="1149" title="Kontaktní formulář 1"]